לאבר בוי

לאבר בוי (Lover boy)

"לאבר בוי" הוא כינוי לגבר, שמפתח מערכת יחסים רומנטית עם אישה במטרה לסרסר בה. מקור הביטוי הוא כנראה בהולנד, אך התופעה כשלעצמה קיימת בכל מקום בעולם. "לאבר בויז" מתמקדים בקורבנות בעלות פרופיל מסוים, שכולל אחת או יותר מבין התכונות הבאות:

  1. צעירות מאוד: נערות או נשים בתחילת שנות ה – 20 לחייהן.
  2. תמימות, כתוצאה מחינוך שמרני או גיל צעיר.
  3. פגיעות ומבודדות: נשים שנעזבו לאחרונה על ידי בן זוג, שנמלטו ממערכת יחסים אלימה, שאין להן סביבה משפחתית תומכת.
  4. חסרות אמצעים כלכליים.

אחרי ש"לאבר בוי" מוצא לעצמו קורבן, הוא מתחיל במסע מהיר לכיבוש ליבה. לפעמים הוא מנסה לסנוור אותה במתנות מוגזמות ובבילויים יקרים, ולפעמים הוא מציג את עצמו כמי שאוהב אותה בכל ליבו וידאג לה תמיד. מסע הטיפוח (grooming) נמשך כמה ימים או כמה שבועות, ובמהלכו הקורבן אינה חושדת בכלום. היא משוכנעת שמצאה את אביר חלומותיה ושחייה הולכים להשתנות לתמיד.

דבר אחד נכון – חייה הולכים להשתנות. יום אחד, "לאבר בוי" זורק את הפצצה. מאות סיפורים של קורבנות השיטה שהתפרסמו ברשת מגלים מספר דפוסים קבועים של המעבר מטיפוח לשידול או סרסור בכוח:

  1. "לאבר בוי" מספר לקורבנו שנקלע לחובות כבדים. חייו או לפחות רווחתו בסכנה. רק היא יכולה להציל אותו – אם תעסוק בזנות במשך תקופה מסוימת. הוא מבקש שתעשה זאת למענו, הרי הוא עשה עבורה כל מה שחפצה בו כשהיו לו אמצעים. הוא לא יראה בכך בגידה, זה "לא סקס אמיתי". רק מה שיש ביניהם אמיתי.
  2. "לאבר בוי" מתחיל להיות אלים כלפי האישה, וגורם לה לעסוק בזנות מתוך פחד ממנו.
  3. "לאבר בוי" סוחט את האישה (במיוחד אם היא צעירה מאוד או באה ממשפחה שמרנית), שאם לא תעשה כרצונו – יפיץ את תמונות העירום שלה או מידע אחר שיביא לנידויה.
  4. "לאבר בוי" נוסע עם הקורבן לארץ אחרת ומוכר אותה לבורדל. לפעמים, באותו בורדל כבר נמצאות מספר קורבנות של אותו עבריין. האישה מוחזקת בבורדל בכוח או נשארת מכוח האינרציה, כי שרוחה נשברה. לפעמים היא חוששת לחזור למשפחתה, שלא תקבל את מי שהייתה זונה.

למרות שסרסור באישה הוא הדרך הנפוצה ביותר עבור "לאבר בויז" להתפרנס, חלקם מנצלם את  קורבנותיהם למטרות אחרות, כמו סחר באיברים או קיבוץ נדבות בכפייה.

אודות המחבר

השארת תגובה